אודותיי

EA26E162-F184-408F-89A2-6DB46250457F

ברוכים הבאים לבלוג שלי על איורודה וטבעונות לבריאות!

קוראים לי לילך שפי, ואני יועצת מוסמכת במהרישי איורודה וארומתרפיה. אני מאמינה שאורח חיים נכון, כבוד לטבע ולאיכות הסביבה, תזונה בריאה, פעילות גופנית ותרגול מדיטציה יעניקו לנו חיים מלאים ומאוזנים.

עוד קצת עליי

לפני אחתעשרה שנים עברתי שינוי מהותי בחיי: השארתי מאחור את המקצוע הקודם שלי כמאפרת בטלויזיה ונרשמתי ללימודי האיורודה, שיניתי את התזונה שלי, עברתי לצמחונות ומשם לטבעיות, התחלתי לתרגל מדיטציה טרנסדנטלית, מצאתי את אהבת חיי ונישאתי לו.

עם השנים התעניינתי בגישות שונות לבריאות ובשיטות לפיתוח התודעה. התנסיתי גם בצום מיצים רוחני ובזמן הצום שמעתי על שיטת רו פוד (raw food). השיטה, שבה אוכלים מזון חי או מזון נא, קסמה לי, ומייד כשסיימתי את הצום רכשתי את כל אביזרי המטבח הדרושים ליישום השיטה.

לאחר תקופה קצרה הבנתי שאני לא יכולה לוותר על אוכל מבושל, במיוחד לא בעונות הקרות. באיורודה אוכל מבושל וחם יכול לרפא מצבים מסויימים, וגם מזון נא יכול לרפא, אך צריך לעשות אבחון כדי לדעת מתי נכון לאכול את המזונות האלה ומי יכול לאכול אותם.

למדתי שבשבילי הדבר הנכון ביותר הוא לאכול יותר מזון נא בעונת הקיץ. דבר נוסף שלמדתי הוא שיש המון גישות שמסבירות מדוע המזון הזה בריא. בכל פעם שאני שומעת על מוצר בריאותי חדש אני יודעת שיהיו אנשי מקצוע מוערכים שיהללו אותו ויהיו שיבקרו, ולכן אימצתי לי גישה משלי לפי מה שנכון לי, מה בריא בשבילי, ואיפה אני שמה את הגבול.

עוד קושי שנתקלתי בו היה עם ההמלצות האיורודיות על חלב ומוצריו. באיורודה החלב נחשב למזון מזין וחשוב ביותר, ויש הנחיות ספציפיות איך לצרוך אותו כדי שיועיל לעיכול. אז אני מודה שלקח לי קצת זמןבמיוחד כי בעלי קשור מאוד לאיורודה ואני אליואבל יצאתי לדרך משלי.

בבלוג שלי תקבלו מתכונים טבעוניים, איורודיים ויוגיים בריאים וטעימים שלי ושל אחרים שאהבתי. המתכונים מתובלים בסיפורים אישיים ובהמלצות על מוצרים וחומרי גלם בריאים, בטיפים, בידע ובכלים מעשיים לאיזון הגוף נפש על פי עקרונות האיורודה.

אני מקווה לצמוח יחד איתכם, להעשיר את הידע וליהנות מהדרך.