גירוד לשון

image

איורודה מאד ממליצה על גירוד הלשון כחלק מסדר היום שלנו, האם הבחנתם פעם בשכבה צהובה לבנה או ירוקה על הלשון שלכם כשאתם מתעוררים בבוקר ? אם כן זה אומר שהצטברה אמה, פסולת ורעלים בגוף שלכם, שזו התוצאה של עיכול לא סדיר ויעיל . דבר זה עלול לפגוע במערכת העיכול ובמערכת החיסונית של הגוף. פעולה פשוטה אך יעילה זו של גירוד הלשון בבוקר מסירה את שכבת האמה שהצטברה על הלשון לפני שהיא נספגת בחזרה לגוף.

סיבות נוספות מדוע מומלץ לגרד את הלשון בבוקר:

גירוד הלשון בבוקר ימנע ריח לא נעים מהפה. בלילה כאשר אנו ישנים , מערכת העיכול שלנו פעילה וממשיכה לעכל מזון. במידה ואכלנו ארוחת ערב גדולה מידי או שמערכת העיכול שלנו חלשה זה יופיע בבוקר בצורה של שכבת חיפוי של אמה על הלשון שלנו . למעשה הלשון שלנו היא סמן להרגלי התזונה שלנו ומדד לכמה העיכול שלנו חזק! כאשר העיכול שלנו חזק ואנו אוכלים כראוי, נקום בבוקר עם לשון שנראית בריאה, אדמדמה ועם מעט מאד אמה מעליה. גירוד הלשון דבר ראשון בבוקר יסיר את האמה.
חוסר הטוהר , ירענן וינקה את הפה. נסו זאת למשך חודש ולאחר מכן לא תפסיקו לעולם.

גירוד הלשון בבוקר יעזור לפעולת העיכול. פעולת העיכול מתחילה ברגע שהמזון נכנס לפה שלנו. הגוף והשכל עובדים יחדיו כדי לידע את הגוף מה אנו אוכלים ואיך לפרק את המזון הזה. יחד עם זאת כאשר קיימת חסימה בבלוטות הטעם שלנו , לא נזהה את סוג המזון והרצפטורים שעל הלשון אינם יכולים להעביר את המסר הנכון למוח שלנו. כך מתחיל מעגל מזיק של עיכול חלש. כאשר המזון שאנו אוכלים אינו מעוכל כראוי, נוצרת אמה ( רעלים). היא מצטברת לא רק בפה אלא גם בגוף כולו שם היא יוצרת סתימות וחוסמת את הזרם הטבעי של מרכיבי התזונה החיונית שעובר בגופינו, מעכבת את מעבר האינפורמציה בין תפקודי הגוף השונים ועלולה לגרום גם לעצירויות תכופות.
היכולת לטעום את המזון באופן נכון היא חלק חיוני בעיכול תקין. גירוד הלשון בבוקר ינקה את בלוטות הטעם שמצויות על הלשון ויאפשר להם לעבוד בצורה יעילה , לשלוח את המסר הנכון למוח ולחזק את תהליך העיכול.

.גירוד הלשון בבוקר יחזק את מערכת החיסון.

הצטברותה של האמה מחלישה בסופו של דבר את המערכת החיסונית, ניקוי האמה מהלשון יחזק את המערכת החיסונית. ניקוי שכבת הרעלים שעל פני הלשון תמנע מהם להיספג חזרה לזרם הדם ולגוף .ובכך יסייע למערכת החיסונית לעבוד בצורה יעילה.

:איך לגרד את הלשון

בכל בוקר לפני צחצוח השיניים, יש לגרד את הלשון בעדינות בעזרת מכשיר לגירוד הלשון , יש להרפות את הלשון לפני שמתחילים לגרד אותה , צריך לחזור על פעולת הגירוד 5-7 פעמים עד שכל שכבת הרעלים הוסרה והלשון נקייה ואדמדמה , מיד לאחר מכן יש .לצחצח את השיניים כרגיל , ( מומלץ להשתמש במשחת שיניים טבעית ללא סודיום וסולפאת ) .ולשטוף היטב את מגרד הלשון במים חמים. מידי פעם מומלץ לנקות את המכשיר עם מעט אלכוהול.

ניקוי הלשון שלנו באופן יומיומי הינו טיפול עדין וטבעי לטיהור הגוף , דרך נפלאה לשמור על .בריאות טובה, חשוב לשיפור העיכול שלנו ולחיזוק המערכת החיסונית שלנו

את המגרד לשון ניתן לרכוש בבית מרקחת, ניו פארם או סופר פארם

כאן ניתן להשיג מגרד לשון שאני אוהבת ושלא מצאתי בארץ

http://www.aliexpress.com/item/Pesitro-New-2014-Adults-Tongue-Cleaner-Scraper-Oral-Hygiene-Toothbrushes-Dental-Care-Products-oh-036/1948793078.html

קישור למאמר באנגלית מתוך הבלוג של מהרישי איורודה

http://www.mapi.com/blog/tongue-scraping.html

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s