טיפול איורוודי לכפות הרגליים

אם יש חלק בגוף שלנו שעובד קשה בשבילינו הן כפות הרגליים שלנו. בכל יום  כשאנו הולכים או עוסקים בפעילות כזו או אחרת כפות הרגליים שלנו הן אלה אשר נושאות את משקל גופינו ועקב כך הן מועדות לפציעות יותר מכל איבר אחר בגופינו. למרות זאת רובינו מקדישים מעט תשומת לב לכפות הרגליים שלנו, אלא אם כן ישנה בהן פציעה או חוסר איזון.

 הצעות לטיפול בכפות הרגליים : 

 נוחות היא המפתח.

ההמלצה הטובה ביותר לטיפול בכפות הרגליים היא לנעול נעליים נוחות. בעיות רבות בכפות הרגליים נובעות מכך שהבהונות בכפות הרגליים לחוצות וצפופות בתוך הנעל , שהעקבים גבוהים מידי או שאין תמיכה לקשתות כף הרגל בנעליים. כיום ניתן למצוא בחנויות  מבחר גדול של נעליים נוחות ותומכות וההשקעה בזוג נעליים כאלה ממש משתלמת !   

לשמור על כפות רגליים נקיות ויבשות .

 יש לשטוף בכל יום את כפות הרגליים במים חמימים וסבון טבעי. ישנו כיום מבחר גדול של סבונים צמחיים בחנויות הטבע השונות. יש לשטוף היטב בין האצבעות , ולייבש את האצבעות בעדינות עם מגבת  ובכך למנוע הופעת פטריות שונות שנגרמות מעודף לחות באזור זה. במידה וקיימת רגישות גבוהה בכפות הרגליים מומלץ לאחר המקלחת  לייבש אותם בעזרת מייבש שיער לפני שגורבים גרביים. פעולה זו מאד משפרת את מצבן !

לתת לכפות הרגליים לנשום. 

גריבת גרביים סינטטיים עלולה למנוע אוורור טוב לכפות הרגליים ותורמת לריח רגליים רע. לכן כדאי לגרוב גרביים מכותנה אורגנית עד כמה שניתן. מומלץ גם לבלות חלק גדול מהיום יחפים. 

עיסוי עצמי לכפות הרגליים. 

כפות הרגליים הן פלא הנדסי שמורכב מ 26 עצמות ( 1/4 מכל העצמות בגוף ), 33 מפרקים ורשת של יותר מ 100 גידים , שרירים ורצועות ! ובגלל שכל עצב בגופינו נמצא גם בכפות הרגליים , עיסוי יוכל להשפיע על כל מערכת העצבים שלנו. עיסוי כפות הרגליים יכול לטהר את כל גופינו , לאזן את הרגשות שלנו , ולשפר את מחזור הדם והלימפה. עיסוי כפות הרגליים לפני השינה עוזר לשינה עמוקה וטובה יותר, ומסייע לפוגג עייפות לאחר נסיעה.

1. לאחר שטיפת כפות הרגליים וייבושן יש למרוח שמן עיסוי על כפות הרגליים. אתם תופתעו עד כמה מהר יעלמו הסדקים היבשים על העקבים בעזרת עיסוי עדין בשמן.

2. יש לשפשף בעדינות את בהונות כף הרגל מהבסיס ,מהצדדים ומהקצה בשתי כפות הרגליים. למתוח כל בוהן ולשחרר. 

3. לעבור לסוליית כף הרגל ולעסות בתנועות מעגליות. להפעיל מעט לחץ על צידי העקבים. ולעסות אותן בתנועות עם כיוון השעון. זה מסייע לזרימת דם טובה יותר בגוף כולו.

4. לשים לב לאזורים מתוחים יותר ולתת להם תשומת לב גדולה יותר. 

5. לסיים בעיסוי בחלק הרגל האחורי שבין הברך לקרסול כדי לשחרר מתח , בתנועות מעלה ומטה.

להשרות את כפות הרגליים במים.

טבילה טובה באמבט מים קטן עם צמחי מרפא או שמנים אתרים יעניק רכות ורוגע לכפות הרגליים וזו דרך נפלאה ליהנות מטיפול נעים בסוף יום עבודה.

המים עוזרים לרכך את העור ולשחרור מתח לא רק מכפות הרגליים אלא מהגוף כולו. 

  אמבט צמחי לכפות הרגליים. 

1. בגיגית קטנה יש לשפוך מים רותחים ולהוסיף לה פרחי לבנדר יבשים או טריים , עלי מרווה ורוזמרין. ולהשרות את הצמחים במים במשך 20 דקות.

2. להשרות באמבט את כפות הרגליים במשך 20 דקות ולשפשף את כפות הרגליים בעדינות עם המשרה.

3. לייבש את כפות הרגליים היטב עם מגבת רכה ונקייה.

4. למרוח קרם לחות על כפות הרגליים

5. לגרוב גרביים ולהיכנס למיטה.      

כאשר נשלב כמה מהטיפולים הפשוטים האלה  בסדר היום ובשגרת החיים שלנו נוכל לשפר את בריאותינו ולהנות מחיים יותר מאוזנים . 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s