כיצד ניתן לבחור מהו סוג הניקוי שמתאים לנו 


אנשים רבים מרגישים צורך כיום לנקות רעלים מהגוף ולשפר את הבריאות ולכן שיטות שונות של ניקוי גופני צברו תאוצה והפכו לטרנדים. בשונה משיטות רפואה אחרות לאיור וודה יש מערכת שיטתית והבנה עמוקה כיצד להסיר את הרעלים מגופינו.איורוודה מדברת על אמה ( חומר צמיגי ודביק, פסולת של מזון שלא התעכל כהלכה ) שנגרמת כתוצאה מעיכול לקוי וחלש וגורמת לכל המחלות. כאשר אגני, אש העיכול, יוצאת מאיזון היא מחלישה את העיכול וכך נוצרת האמה. כאשר אמה מצטברת בגופינו היא סותמת את המעברים בגוף שנקראים שרוטות, משבשת את הקשר בין מערכות הגוף, יוצרת חוסר איזון בשלושת הדושות ( רקמות הגוף ), משבשת יציאת פסולת מהגוף וגורמת לחוסרים תזונתיים ברקמות הגוף. לכן איורוודה מתמקדת באיזון האגני וניקוי והסרת האמה מהגוף. 

כל אדם שונה ומיוחד במינו וצריך להתאים עבורו מערכת ריפוי שמותאמת לו באופן אישי וכוללת : תזונה,אורח חיים נכון, תרגול גופני וניקוי. ההתאמה נקבעת בהתאם לאבחון מצב העיכול, כמות האמה, מצב האגני, חוסר האיזון הנוכחי, מערך המבנה הנפשי גופני והתייחסות גם לעונות השנה. האבחון האישי והטיפול שנעשה בהתאמה אישית מיוחד מאד לאויורודה ולרוב אינו נלקח בחשבון בהרבה שיטות ריפוי אחרות. מומלץ לנו לכן לברר איזה סוג ניקוי יתאים לנו ביותר. 
איך לבחור את הניקוי המתאים 

להגדיר את המטרה

למרות שהמטרה העיקרית של כל הניקויים היא לטהר את הגוף ראשית עלינו להגדיר לעצמינו מהי המטרה העיקרית שאנו רוצים להשיג בניקוי. לדוגמא : ירידה במשקל, בעיות בעיכול או העלעת האנרגיה ושיפור התחושה הכללית. ע״י כך שנקבע מראש מהי מטרת הניקוי נוכל לבנות תוכנית ניקוי שיטתית ולנקוט בגישה חיובית במהלך הטיפול.

לבדוק האם אני כשיר לעבור ניקוי מסויים

 איורודה טוענת שכשבוחרים לעבור תוכנית ניקוי מסויימת צריך לבדוק האם אנו כשירים לעבור אותה. צריך לזכור שכולנו מורכבים בצורה שונה וזה מה שעושה את ההבדל בינינו . אין תוכנית ניקוי אחת שמתאימה לכולם.
התייחסות עצמית 

בכל שלב בניקוי עלינו לסמוך על ההתנסות האישית שלנו. חשוב להתקדם, להאט את הקצב או לעצור את הניקוי בהתאם להתנסות שלנו. אף תוכנית ניקוי אינה אמורה לגרום לנו להרגיש בחוסר נוחות או להחליש אותנו. התייחסות עצמית בכל שלב של הניקוי תקבע את הצלחתו. 
עיכול ושתייה מספקת 

תוכניות ניקוי רבות כוללות שתיית משקאות מסויימים או צום מיצים. עלינו לשים לב שלא להגיע למצב של התייבשות או התרוקנות של אלקטרוליטים. כאשר תוכנית ניקוי מסויימת מורכבת משתייה מרובה של מים רוב הסיכויים שנאבד הרבה אלקטרוליטים ( אלקטרוליט הוא חומר המכיל יונים ופועל כמוליך חשמלי) ומינרלים. באיורודה מייחסים את זה לחוסר איזון של רקמת הפלזמה.

בחירת התזונה שלנו בתהליך הניקוי חשובה מאד. באופן כללי במהלך הניקוי האגני ( אש העיכול ) שלנו נחלשת ופחות יעילה. מומלץ לא לאכול מזון כבד כמו שומנים, חלבונים מהחי וקטניות שקשות לעיכול. מומלץ לאכול אוכל מבושל, קל לעיכול ובכמויות קטנות. איורוודה ממליצה על קיצ’רי ( תבשיל פשוט ונוזלי שמורכב מאורז, עדשי דאל, ירקות ותבלינים) שקל לעיכול.    
מתינות מביאה איזון

איורוודה אינה מעודדת קיצוניות ואינה ממליצה להתאמץ מעבר ליכולתונו.

איורוודה טוענת ששימוש יתר, שימוש מועט, חוסר שימוש או שימוש מוטעה בגוף, בחושים, במחשבה, בצמחי מרפא ובטיפולים גורם לחוסר איזון ושימוש נכון בהם מביא לאיזון בריא. זהו חוק מרכזי בבסיס האיורודה וגישה זו מיושמת בבחירת שיטת הניקוי. 

לפי מהרישי איורוודה עונת הסתיו היא הזמן המושלם לעבור תהליך ניקוי.  
תוכנית לניקוי בבית לפי מהרישי איורוודה 
למהרישי איורוודה יש ארבעה סוגים של פורמולות צמחיות אורגניות אשר מסייעות לקבל את היתרונות של הניקוי מבלי לערוך שינויים גדולים בסדר היום שלנו ובסגנון החיים.
לתמיכה וניקוי הכליות ומערכת השתן  

http://www.mapi.com/products/herbal-supplements/detoxification/genitrac.html

 

לניקוי מערכת העיכול, שיפור העיכול, הסדרת היציאות והמרצת האנרגיה 

http://www.mapi.com/products/herbal-supplements/detoxification/elim-tox.html
משלשל טבעי 

‏http://www.mapi.com/products/herbal-supplements/detoxification/elim-tox.html
תערובת תה לניקוי 
http://www.mapi.com/products/herbal-beverages/ayurvedic-teas/digest-and-detox-tea.html
פורמולות אלה מיועדות לנקות את האמה מהגוף.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s