כיצד לבחור את סוג הניקוי שמתאים לנו 


אנשים רבים מרגישים צורך כיום לנקות רעלים מהגוף ולשפר את הבריאות, ולכן שיטות מגוונות של ניקוי גופני הפכו לטרנדיות. בשונה משיטות רפואה אחרות לאיורודה יש מערכת שיטתית והבנה עמוקה כיצד להסיר את הרעלים מגופינו. איורודה מדברת על אמה (חומר צמיגי ודביק, פסולת של מזון שלא התעכל כהלכה) שנגרמת כתוצאה מעיכול לקוי וחלש וגורמת למחלות. כאשר אגני, אש העיכול, יוצאת מאיזון היא מחלישה את העיכול וכך נוצרת האמה. כאשר אמה מצטברת בגופינו היא סותמת את המעברים בגוף, שנקראים שרוטות, משבשת את הקשר בין מערכות הגוף, יוצרת חוסר איזון בשלוש הדושות (רקמות הגוף), משבשת יציאת פסולת מהגוף וגורמת לחוסרים תזונתיים ברקמות הגוף. לכן איורודה מתמקדת באיזון האגני וניקוי והסרת האמה מהגוף.

אדם הוא מיוחד במינו, וצריך להתאים עבורו מערכת ריפוי שמותאמת לו באופן אישי וכוללת: תזונה, אורח חיים נכון, תרגול גופני וניקוי. ההתאמה נקבעת בהתאם לאבחון מצב העיכול, כמות האמה, מצב האגני, חוסר האיזון הנוכחי, מערך המבנה הנפשי-גופני והתייחסות גם לעונות השנה. האבחון האישי והטיפול שנעשה בהתאמה אישית מיוחד מאד לאיורוודה ולרוב אינו נלקח בחשבון בהרבה שיטות ריפוי אחרות. לכן מומלץ לנו לברר איזה סוג ניקוי יתאים לנו ביותר.

איך לבחור את הניקוי המתאים 

* להגדיר את המטרה

למרות שהמטרה העיקרית של כל הניקויים היא לטהר את הגוף, ראשית עלינו להגדיר לעצמינו מהי המטרה העיקרית שאנו רוצים להשיג בניקוי. לדוגמה, ירידה במשקל, בעיות בעיכול או העלאת האנרגיה ושיפור התחושה הכללית. אם נקבע מראש את מטרת הניקוי נוכל לבנות תוכנית ניקוי שיטתית ולנקוט גישה חיובית במהלך הטיפול.

* לבדוק אם אנו כשירים לניקוי מסוים

איורודה טוענת שכשבוחרים לעבור תוכנית ניקוי מסוימת צריך לבדוק אם אנו כשירים לעבור אותה. צריך לזכור שכולנו מורכבים אחרת וזה מה שעושה את ההבדל בינינו. אין תוכנית ניקוי אחת שמתאימה לכולם.

* התייחסות עצמית 

בכל שלב בניקוי עלינו לסמוך על ההתנסות האישית שלנו. חשוב להתקדם, להאט את הקצב או לעצור את הניקוי בהתאם להתנסות שלנו. אף תוכנית ניקוי אינה אמורה לגרום לנו להרגיש בחוסר נוחות או להחליש אותנו. התייחסות עצמית בכל שלב של הניקוי תקבע את הצלחתו.

עיכול ושתייה מספקת 

תוכניות ניקוי רבות כוללות שתיית משקאות מסוימים או צום מיצים. עלינו לשים לב שלא להגיע למצב של התייבשות או התרוקנות של אלקטרוליטים (אלקטרוליט הוא חומר המכיל יונים ופועל כמוליך חשמלי). כאשר תוכנית ניקוי מסוימת מורכבת משתייה מרובה של מים רוב הסיכויים שנאבד הרבה אלקטרוליטים ומינרלים. באיורודה מייחסים את זה לחוסר איזון של רקמת הפלזמה.

בחירת התזונה שלנו בתהליך הניקוי חשובה מאד. באופן כללי במהלך הניקוי האגני (אש העיכול) שלנו נחלשת ופחות יעילה. מומלץ לא לאכול מזון כבד כמו שומנים, חלבונים מהחי וקטניות שקשות לעיכול. מומלץ לאכול אוכל מבושל, קל לעיכול ובכמויות קטנות. איורודה ממליצה על קיצ’רי (תבשיל פשוט ונוזלי שמורכב מאורז, עדשי דאל, ירקות ותבלינים) הקל לעיכול.

* מתינות מביאה איזון

איורודה אינה מעודדת קיצוניות ואינה ממליצה להתאמץ מעבר ליכולתונו. איורודה טוענת ששימוש יתר, שימוש מועט, חוסר שימוש או שימוש מוטעה בגוף, בחושים, במחשבה, בצמחי מרפא ובטיפולים גורם לחוסר איזון, ושימוש נכון בהם מביא לאיזון בריא. זהו חוק מרכזי בבסיס האיורודה, וגישה זו מיושמת בבחירת שיטת הניקוי. לפי מהרישי איורוודה עונת הסתיו היא הזמן המושלם לעבור תהליך ניקוי.

תוכנית לניקוי בבית לפי מהרישי איורוודה 
למהרישי איורוודה יש ארבעה סוגים של פורמולות צמחיות אורגניות אשר מסייעות לקבל את היתרונות של הניקוי מבלי לערוך שינויים גדולים בסדר היום שלנו ובסגנון החיים.

לתמיכה וניקוי הכליות ומערכת השתן לחצו כאן

לניקוי מערכת העיכול, שיפור העיכול, הסדרת היציאות והמרצת האנרגיה לחצו כאן

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s